PROGRAM SHAKEOMAT

2017 - 2020

PUGLESS JSPHPC

Shakeomat jest głównym oprogramowaniem automatu wendingowego ThunderShake. Działenie automatu jest możliwe dzięki dużej liczbie aktuatorów i detektorów. Urządzenia te są bezpośrednio kontrolowane przez elektroniczny układ wykonawczy. Program Shakeomat wydaje polecenia układowi wykonawczemu za pomocą odpowiednio przygotowanego protokołu komunikacji szeregowej. Algorytmy wytwarzania produktów, czynności serwisowych i testowania mechanizmów maszyny zawarte są w programie Shakeomat. Zostały one przygotowane w taki sposób, aby niwelować błędy odczytu czujników oraz nieprawidłowe działanie elementów aktywnych.

Płatności za produkty odbywają się za pomocą wrzutnika monet lub transakcji bezgotówkowych. Urządzenia płatnicze wykorzystują standardowy protokół MDB. Program Shakeomat jest wyposażony w dedykowane algorytmy umożliwiające dowolne uruchamianie i wyłączanie urządzeń oraz ustawianie parametrów płatniczych w trakcie pracy.

Wśród pozostałych funkcji programu można wyróżnić obsługę czujnika ruchu. Czujnik jest wykorzystywany do detekcji obecności klienta. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie materiałów reklamowych w czasie bezczynności automatu.

Oprócz programu Shakeomat w skład ekosystemu automatu Thundershake wchodzi program działający po stronie serwera oraz aplikacje na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Pozwalają one na zdalne monitorowanie pracy wszystkich podłączonych maszyn.